חולצות מודפסות

בעלי עסקים בינוניים וגדולים מבינים כי על מנת ליצור באזז פרסומי ולעלות את היקף הפרסום שלהם, וזאת על מנת לחלוש על קהלי יעד רבים ושכבות גיל שונות עליהם להדפיס את הלוגו שלהם על גבי חולצות – מה שנקרא חולצות מודפסות. השימוש בחולצות מודפסות שכיח כבר החל משנות השישים של המאה הקודמת, כאשר חברות גדולות כמו קוקה קולה ואפילו חברות ישראליות הדפיסו על חולצות את הלוגו שלהם וזאת על מנת ליצור קידום מכירות מאסיבי למותג שלהם ולקבל "פרסום חינם" על ידי הלקוחות שלהם. את החולצות הם נהגו לחלק מתנה לקהל הלקוחות שלהם ולקבל פרסום יעיל, וחיזוק שמו של המותג שלהם.
חולצות מודפסות בשנת 2011 מיועדות לרוב לקידום מכירות ולפרסום אפקטיבי של ליין מוצרים חדש או יצירת העדפה מסוימת למותג מסוים על פני מותג אחר. עלות הדפסת החולצות (באם מודפסות עשרות אלפי חולצות ועד מאות חולצות) היא עלות זניחה לעומת האפקט הפרסומי הגדול בהפצתם של החולצות המודפסות. קחו לדוגמא בשעה שלקוח המשתמש במותג בתור פריט לבוש אופנתי – מדובר על שלט חוצות נייד, שעלות הפקתו היא זניחה לעומת מספר הלקוחות הפוטנציאלים שיראו את החולצה שלמעשה תורמת בצורה ישירה ועקיפה לקידום המכירות של המותג או המוצר. החולצה המודפסת יוצרת התעניינות בקרב המתבוננים בה ואין ספק שהיא עשויה לתרום לחיזוק המותג בהשקעה כספית זניחה יחסית.
בעבר, רק חברות גדולות ותאגידי ענק הרשו לעצמם כלכלית להדפיס על גבי חולצות. כיום, כאשר עלות הדפסה על חולצה היא עלות זולה יותר מבעבר ניתן לראות כי גם עסקים קטנים ובינוניים משתמשים בחולצות מודפסות על מנת לחזק את המותג של העסק שלהם ולהביא לקידום מכירות. ניתן לראות במסעדות למשל שעובדי המסעדה (ברמנים ומלצרים) לובשים חולצות מודפסות שעליהם מצוינים שמות המסעדה והלוגו שלה. ללוגו ממזמן יש משמעות רבה יותר מסתם ציור או תמונה – הלוגו הוא חלון הראווה של העסק, והוא תורם משמעותית למיתוגו. יצירת מיתוג חיובי וצעיר סביב העסק יתרום להעלאת היקף המכירות של העסק, ניתן לעשות זאת גם על ידי הדפסה של חולצות ועליהם הלוגו של העסק.