הזמנות אונליין בתחום הדפוס

 

המצאת הדפוס הייתה בהחלט מהפכה ענקית ששינתה את העולם מהקצה אל הקצה, אך מאז מכונת הדפוס של גוטנברג (1440) ועד ימינו, עולם הדפוס עבר כמה וכמה שינויים דראסטיים. הפיתוח הגדול ביותר מאז המצאת הדפוס, וככל הנראה גם המהפכני ביותר, פיתוחה של רשת האינטרנט. מהפכת האינטרנט והתקשורת שהיא מאפשרת לוקחת את עולם המילים הכתובות הלאה אל העתיד, ומי שלא הולך מרצון, נסחף עם הזרם החזק של הקדמה.

אנחנו נמצאים בתקופת מעבר, בה חלק עדיין משתמשים בדפוס רגיל בשביל הזמנות לאירועים, אך הרוב כבר חצו את הקו ממזמן, ועברו לצד הטכנולוגיה היעילה והנוחה. הזמנה ליום הולדת או לחגיגות בר מצווה יכולות להיות כתובות על כרטיסים, להישלח בדואר, או אפילו להינתן ידנית. ובכל זאת, היום רוב האנשים מזמינים אחד את השני לימי הולדת בשיחת טלפון או בשליחת מסרון. מי שאוהב להשקיע, ושמח לייצר אווירה, עושה אירוע בפייסבוק ובשאר האמצעים של הרשת, ושולח הזמנות אונליין.

הזמנות אונליין – הזדמנות לרגש
היכולת שלנו לייצר הזמנות אונליין ובחינם, בעיצוב יפהפה ותוך כמה דקות בלבד היא יכולת יוצאת דופן. לו הייתם מספרים לממציא הדפוס גוטנברג שיום אחד תהיה מכונה שבעזרתה אפשר לכתוב, לצייר, ולעצב הזמנה הכוללת טקסטים, תמונות ואפקטים, וכל זה בצבעים חיים וחדים ועוד בלי להדפיס דבר, הוא כנראה היה מראה לכם את הדלת ואומר לכם להמשיך לחלום. אנו ברי-מזל לחיות בעידן הדיגיטלי והמהיר, עידן המידע והאינטרנט, והמחשבים המהירים והנוחים. המתנה של ההזמנות אונליין מביאה הרבה יותר מנוחות ויעילות, ומאפשרת לנו לייצר הזמנות יצירתיות ומלאות הבעה בלי להיות מעצבים.

האפשרות שלנו להשתמש בכלים מוכנים מראש בכדי לייצר הזמנות גם בלי להיות בעלי ידע רב בעיצוב גראפי היא אפשרות מדהימה. הכלים האינטרנטיים הזמינים לכם ברשת מאפשרים לכם לבטא את עצמכם בצורה מלאה, עם הזמנה מקורית לחלוטין, יפה, ועם תחושה ועיצוב של מקצוענים, בלי כל ידע מקדים. העיצובים הזמינים מרשימים למדי, הרעיונות האפשריים להשראה הם פשוט אינסופיים, והרשת כולה היא מבוך של אפשרויות בלתי נגמרות.

עוד כמה יתרונות להזמנות אונליין
הנוחות היא יתרון ברור בהזמנות אונליין. מתיישבים רגע ליד המחשב, כוס קפה, איזה עוגייה או שתיים, ובכמה לחיצות יש לכם הזמנה מרהיבה. מהירות העבודה היא גם כן יתרון מנצח, שכן אין צורך ללכת למעצב, להמתין, להתכתב הרבה פעמים, והכול זמין לכם בקצב שלכם. הזמינות הגבוהה גם היא יתרון, שכן לפעמים אין לכם זמן בשעות הקונבנציונאליות. הזמנות אונליין זמינות לעיצוב יום ולילה, בכל רגע, כשנוח לכם. פונקצית הזמינות מקבלת משמעות נוספת בעידן המחשבים הניידים והטלפונים החכמים, ואתם יכולים לעצב הזמנה במהירות וביעילות דרך המכשיר הנייד שלכם. היכולת לשלוח לכמה חברים, בלי לשלם על דפוס, רק כדי לקבל חוות דעת על ההזמנה, הופכת את היצירה למשותפת, מה גם שהיצירה עצמה יכולה באמת להיות משותפת, עם מתן האפשרות לכל הנוגעים בדבר לערוך את ההזמנה (לדוגמא באירוע של קבוצה, או בני זוג המתחתנים ועורכים יחדיו). אלו רק מספר מצומצם של דוגמאות ליתרונות שבהזמנות אונליין. עם כל-כך הרבה יתרונות, אין פלא שהעולם עובר להזמנות מסוג זה, ומשחרר את הדפוס הישן לנוסטלגיה