עיצוב שעוני יוקרה וכיצד הם משנים את פני השעונים

תעשיית שעוני היוקרה גדלה מאוד במהלך העשורים האחרונים. למעשה, מדובר באחת התעשיות הכי יקרות בעולם – בשווי מיליארדי דולרים ברחבי העולם.
שעון יוקרתי הוא שעון העשוי מחומרים איכותיים ויקרים. שעונים אלה נחשבים בדרך כלל לסמל סטטוס ופריט יוקרתי. שעון יוקרה תמיד ילווה בתעודות ורשיונות וניתן יהיה לאתר את המקורות ההיסטוריים שלו מרגע יציאתו לשוק ועד היום.

כיצד השתנה עיצוב שעוני יוקרה מבחינה היסטורית?

במהלך המהפכה התעשייתית, השעונים הפכו נגישים יותר עבור אנשים רבים והייצור גדל באופן דרמטי. שעונים בייצור המוני היו כעת סבירים מספיק עבור כל שכבות החברה, והם הפכו לסמל אופנה מעבר לתפקידם הבסיסי ככלי לספר את השעה.

שעוני היוקרה הראשונים נוצרו על ידי פטק פיליפ ואודמר פיגה בשנות ה-1800, ששניהם השתמשו בזהב ובכסף כחומר העיקרי שלהם. הם הציגו חלקים בעבודת יד ועיצובים מסובכים. והיו אך ורק לעשירים.

בתחילת שנות ה-2000 החלו מספר מותגי אופנה לייצר שעוני יוקרה כדרך ליצור קידום מכירות עם אסוציאציה של עושר ובלעדיות. הרעיון היה לייצר שעוני יוקרה בעלי שם שעשויים לעתים קרובות מחומרים באיכות נמוכה יותר כגון פלסטיק, מה שהופך אותם ליקרים פחות מעמיתיהם מזהב.

כיום, עם יצרני שעונים בכל רמות המיומנות השונות, אפשר למצוא מאות סגנונות ודגמים שונים.

החומרים מהם עשויים שעוני יוקרה והיתרונות שלהם

החומרים מהם עשויים שעוני יוקרה חשובים מכיוון שהם אלה אשר קובעים את העמידות והאיכות של השעון, מה שבאופן ישיר משפיע על המחיר והיוקרה שהם מקרינים. החומרים הפופולריים ביותר המשמשים לייצור שעוני יוקרה הם זהב, עור ופלדה.

  • זהב הוא חומר יקר מאוד המשמש לעתים קרובות בשעוני יוקרה יוקרתיים. הוא חזק ועמיד ואינו מחליד או מוכתם בקלות.
  • עור הוא גם חומר פופולרי מאוד עבור שעוני יוקרה, כי ניתן ליצור ממנו סגנונות וצבעים שונים.
  • פלדה היא חומר פופולרי נוסף לשעוני יוקרה עם יתרון יחסי מסוים מאחר ופלדה זולה יחסית ועדיין עמידה וקלת משקל.

מותגים מפורסמים של שעוני יוקרה ברחבי העולם

רימונד וויל – חברת שעונים העוסקת בתחום שעוני היוקרה למעלה מ-100 שנה.

ריימונד הוא מותג שעוני יוקרה שוויצרי ואחד היוקרתיים בעולם. ריימונד, שנוסדה בשנת 1887, מייצרת שעונים כבר למעלה מ-100 שנה והפכה לאחד מיצרני השענים היוקרתיים בעולם, עם מוניטין בינלאומי של איכות ומצוינות כאשר בשנות ה-80 לקחה על עצמה משפחת שבתאי את שיווק המותג בעולם

כיום, רוב האנשים קונים שעונים שוויצרים המיוצרים בשוויץ, אך למדינות רבות אחרות יש גרסאות משלהן לשעונים היקרים הללו כמו Cartier מצרפת או Tag Heuer מגרמניה.

בשנות ה-90, רולקס הפך לשחקן מרכזי בתעשיית שעוני היוקרה. החברה הצליחה לייצר שעונים סבירים יותר באיכות דומה למותגי יוקרה אחרים מכיוון שהם התמקדו ביצירת שעונים פשוטים עם חיי סוללה ממושכים.

חמשת שעוני היוקרה המובילים

הטוב שבטובים – חמשת שעוני היוקרה המובילים שתוכלו לקנות היום:

1) רולקס

2) קרטייה

3) רימונד וויל

4) פאטק פיליפ

5) ייגר-להקולטר